Rozliczenia kasy fiskalnej

Kolei w uchwale o podatku VAT obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku sprawiły, że kasy fiskalne stawały się podstawowym elementem stanowiącym bazę do rozliczenia działalności. Przecież nie wszystka osoba zakładająca działalność gospodarczą musi być taką kwotę.

Jinx Repellent Magic FormulaJinx Repellent Magic Formula. Vodite brigu o svojoj budućnosti zahvaljujući čarobnoj svijećama

Zwolenia z obowiązku posiadania kasy Kasy nie są przydatne w wypadku osób, których roczne zakupy nie przekraczają 20 tysięcy złotych, przy czym obowiązek posiadania kasy dotyczy tylko firm, które powodują sprzedaż na rzecz osób finansowych i rolników. Jednocześnie firmy, które mają cel prowadzenia rozliczeń z użyciem kasy, muszą ewidencjonować każdą transakcję, do jakiej zdobyło po zakupieniu kasy. I firmy, które w układzie roku przekroczyły obroty w wysokości 20 tysięcy złotych, powinny zacząć ewidencjonowanie przychodów z użyciem kasy po 2 miesiącach wynosząc z dnia, w jakim przekroczyli wspomniany limit. Kas finansowych nie muszą oraz być przedsiębiorstwa, które tworzą usługi edukacyjne, finansowe, ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne. Ulga za zakup kasy Zakup kasy to wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak przedsiębiorca, który zakupi kasę fiskalną, może liczyć na zwrot w wysokości do 90% wartości zakupu, przy czym wartość odliczenia nie może przejść 700 złotych. Aby wygrać z takiego odliczenia, przedsiębiorca, który zakupił kasę fiskalną, musi zwrócić w naszym urzędzie skarbowym pisemne poinformowanie o czerpaniu z kasy zanim zacznie spośród niej kosztować, z dokładnym określeniem miejsca użytkowania kasy z faktem zakupu kasy oraz zaświadczeniem o spełnieniu wymogów dotyczących urządzeń rejestrujących razem z ustawą o podatku VAT. Ulgę przyznaną na zakup kasy można jednak stracić, gdy kasa nie jest serwisowana. Zgodnie z ustawą urządzenia rejestrujące sprzedaż należy serwisować choć raz na 25 miesięcy w specjalnych serwisach. Posiadanie kasy fiskalnej uzależnione istnieje ponadto z obowiązkiem przechowywania kopii wystawionych paragonów (przez 2 lata) oraz raportów dziennych, tygodniowych i miesięcznych (przez 5 lat), od końca roku rozliczeniowego, w którym były podzielone. Oczywiście posiadacz kasy ma obowiązek wystawiania oryginalnych paragonów klientom.