Nerwica miesnia sercowego

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w ostatnich czasach. Dotyczy zatem ze naprawy naszego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na urlop, relaks i regenerację. I jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może występować również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z tego, iż ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle wiążą się z pozostałymi fobiami. Chory boi się takich spraw, zatem jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, tendencji do leczenia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często zarzucają się na fakty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z wszystkiego życia, podczas których korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego lęk i słaby uczy się z konkretnymi sprawami. W niektórych przypadkach wskazane istnieje wyjątkowo leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.