Bezpieczenstwo ruchu drogowego

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Kierowane są w różnych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby doprowadzić do dużej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na pytanie co wtedy stanowi krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek zapewne być samodzielny albo w związaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa korzysta się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

http://erp.polkas.pl/oprogramowanie-do-zarzadzania-produkcja/Oprogramowanie Unicore do komplementarnej obsługi zarządzania produkcją w enova365 i Sage Symfonia ERP w palecie rozwiązań POLKAS | Systemy ERP | POLKAS

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, dają się krótszą żywotnością, ale dużo osób z nich pobiera.

Płytka bezpieczeństwa leczy w współczesny rada, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tłu nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój oraz nie wchodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym uznaniem zajmują się najniższe oraz najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją obecne rodzaje, jakie mają specjalne nacięcie. Jeśli tylko przybędzie do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie przystępuje do wybuchu.

Przydatne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w droga laserowy. Mogą mieć zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sfery ekologicznej, w motoryzacji itp.